top of page

 

Rugilė Juknevičiūtė gimė 2004 m. Vilniuje. Violončelės specialybės pradėjo mokytis 2011 m. Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje pas mokytoją Tatjaną Kuc. Nuo 2013 m. mokosi pas mokytoją Domą Jakštą, o nuo 2018 m. reguliariai tobulinasi pas prof. I. Monighetti (Šveicarija).

Andrius Ufartas
Vytautas Petrikas
55495935_10157058145683834_590819064197152768_o.jpg

Konkursai: Rugilė yra Nacionalinio B. Dvariono ir J. Urbos respublikinių stygininkų konkursų laureatė. Pelnė l-ąją vietą A. Glazunovo konkurse, Paryžiuje, Prancūzijoje. Violončelininkė tapo respublikinio K. Ivaškevičiaus stygininkų konkurso Grand Prix laimėtoja. Taip pat pelnė 1-ąją premiją bei 3 specialiuosius prizus viename prestiziškiausių Europoje, K. Wilkomirski tarptautiniame jaunųjų violončelininkų konkurse, Poznanėje, Lenkijoje. Rugilė pelnė Grand Prix apdovanojimus kamerinės muzikos konkursuose „Pavasario sonata“ (fortepijoninio trio sudėtyje) ir „Musica Brillante“ (fortepijono ir violončelės dueto sudėtyje).

Koncertai Lietuvoje ir užsienyje: Jaunoji violončelininkė nuolat koncertuoja įvairių Europos šalių bei Lietuvos miestų salėse ir bažnyčiose. Ji ne kartą koncertavo prestiziškiausiose Lietuvos koncertų salėse: Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje, Kauno filharmonijoje, Vilniaus rotušėje, Klaipėdos koncertų salėje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, Gintaro muziejuje, Šv. Kotrynos ir Kazimiero bažnyčiose. Vokietijoje koncertavo Istorijos muziejuje (Berlynas), Neuhardenbergo bažnyčioje, Drezdeno pilies rezidencijoje, Diuseldorfo Roberto Schumano muzikos akademijoje. Taip pat Juodgalvių brolijos namuose (Talinas, Estija), Naugardo filharmonijoje (Naujasis Naugardas, Rusija), Szamotuly koncertų salėje (Szamotuly, Lenkija) ir daugelyje kitų koncertų salių.

Koncertai su orkestru: Pirmasis koncertas su orkestru įvyko kai Rugilei tebuvo 11 metų. Rugilė koncertavo jau virš 30 kartų su įvairiais Lietuvos kolektyvais, tokiais kaip Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo, Lietuvos Nacionaliniu Filharmonijos, Klaipėdos miesto kameriniais orkestrais, M. K. Čiurlionio menų mokyklos, Kauno Filharmonijos simfoniniais orkestrais, diriguojant V. Kaliūnui, M. Staškui, J. M. Jauniškiui, M. Barkauskas, J. Bürgin, D. Geringas.

Kamerinė muzika: Rugilė su malonumu koncertuoja ne tik kaip solistė, bet taip pat kaip kamerinių ansamblių narė, dalyvaujanti konkursuose, koncertuose ir meistriškumo kursuose tokių ansamblių sudėtyje, kaip: fortepijoninis trio, styginių kvartetas, fortepijoninis kvartetas, nonetas, įvairių sudėčių violončelių ansambliai, smuiko ir violončelės duetas. Rugilė aktyviai pasirodo įvairiose kamerinėse sudėtyse su M. Rostropovičiaus fondo stipendininkais projektuose didžiosiose koncertų salėse.

Meistriškumo kursai: Rugilė 2017-2021 metais buvo atrinkta dalyvauti tarptautiniuose violončelės meistriškumo kursuose “Meisterschüler-Meister”, Neuhardenberge, Vokietijoje su žymiu violončelininku J. Vogler. Violončelininkei buvo suteikta galimybė dalyvauti viename didžiausiame pasaulyje muzikos festivalio “Dresdener Musikfestspiele - Cellomania“ meistriškumo kursuose kartu su prof. I. Monighetti. Tai pat ji dalyavvo violončelės akademijoje/festivalyje “Violončelės Anatomija” Klaipėdoje, kur tobulinosi pas prof. K. Georgian, prof. P. Bruno Cocset, prof. Joseph Hasten ir prof. Eleonora Testelec. Rugilė buvo pakviesta dalyvauti “Fundacji Pro Cello” kursuose Szamotuly, Lenkijoje, kur tobulinosi pas K. Michalik, M. Nyikos. Dalyvavo "Ars Lituanica" meistriškumo kursuose pas M. Ylönen. Taip pat ji tobulinosi pas tokius violončelininkus, kaip prof. D. Geringas, prof. W. E. Schmidt, prof. M. Zdunik, prof. R. Armonas, A. Palšauskas, prof. N. Jone, prof. P. Bruns, L. Mouradian, M. Dmochowski

Fondai: Nuo 2018 metų yra M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo "Pagalba Lietuvos vaikams" stipendininkė. Rugilei buvo skirta Lietuvos kultūros tarybos edukacinė stipendija, taip pat tapo "Pro Cello" prizo laimėtoja (Lenkija).

bottom of page